سفارش تبلیغ
صبا
کاش تازیانه هایی بر سر یارانم بود تا درحلال و حرام تفقّه می کردند . [امام صادق علیه السلام]
لوگوی وبلاگ
 

نویسندگان وبلاگ -گروهی
میراحمد(0)
لینک دلخواه نویسنده

آمار و اطلاعات

بازدید امروز :7
بازدید دیروز :12
کل بازدید :37954
تعداد کل یاداشته ها : 14
97/9/24
12:8 ع
مشخصات مدیروبلاگ
 
جناب مــــــیر روشناوند[18]
به وبلاگ رسمی روستای روشناوند یکی از روستاهای با اصالت استان خراسان جنوبی خوش آمدید.

خبر مایه
بایگانی وبلاگ
 
بهمن 1387[1]
لوگوی دوستان
 

با سلام خدمت شما همانطور که بهتون قول داده بودم تاریخچه کوتاهی گذاشتم البته زنگویی ها در روشناوند ساکن هستن که در این تاریخچه قید نشده است

پس ازورود لشکریان اسلام به منطقه قهستان ومسلمان شدن مردم قبایلی ازاعراب درمنطقه قاینات ساکن شدند که امروزه به نامهای زنگویی، خزائی، نخعی، ثقفی، شیبانب، خزیمه، عامری، وبرخی نیز به میرومیرزا معروفند. احفاد واعقاب این طوایف به طورپراکنده دربسیاری ازروستاهای شهرستان سکونت دارند. اغلب این طوایف بازماندگان قبایل سپاه حازم بن خزیمه بوده که درزمان خلیفه دوم وارد این منطقه شدند. خاندان خزیمه که سالها حکومت قاینات را دردست داشتند ازاین گروه می باشند. طایفه عرب خزایی ازمنطقه بیرجند آمدند ودرروستاهای بین قاین وبیرجند همچون گزخت، کمادو، کال قاضی، قلعه نبی، چاه مزاری، النگ میان استقراریافته اند. عشایرعرب منطقه امروزه فارس شده وبه زبان فارسی تکلم می کنند وبا گذشت زمان درجمعیتهای محلی حل شده اند. (البته در حال حاضر طوایف خزائی و زنگویی از هم جدا شده اند وکماکان همدیگر را پسر عمو می نامند)


87/12/15::: 8:1 ع
نظر()
  
  

سلام به همه ای بازدیدگنندگان گرامی به زودی تاریخچه ای روشناوند و گذاشتن بنای روشناوند بدست چه شخصی و چگونه در این وبلاگ گذاشته خواهد شد و تمام توضیحات در مورد کلمه ای مـــــــــــــــــــیر ارائه خواهد شد در ضمن از تمامی میرهای روشناوند دعوت به همکاری می نماییم با گذاشتن شماره و اسم خود بصورت پیام خصوصی برای ما در اسرع وقت تماس خواهیم گرفت.


87/11/9::: 5:18 ع
نظر()
  
  
<      1   2      
اهنگ